Mis teid ajendab kutsevõistlustel osalema?
See on võib-olla natukene minu endaga seotud, ülikooli ajal juhtisin Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi ja aitasin erinevaid metsanduslikke üritusi korraldada. Tollal olid Järvselja suvemängud ja metsanduslikud kutsevõistlusted eraldi, nüüd need toimuvad samal ajal Järvseljal.
Hakkasime seal ettevõttega neli-viis aastat tagasi aktiivsemalt osalema ja tänaseks on meil päris hea meeskond tekkinud, kellega koos saame teistele võistkondadele tugevat konkurentsi pakkuda. Kutsekad on hea formaat, et teiste ettevõtete inimestega suhelda, rääkida metsandusest või ka hoopis mingitel muudel teemadel. Eks selline üritus liidab ka ühiste vaadetega metsandusinimesi.
Kas võistlused aitavad lihvida ka professionaalseid oskusi?
Meie tiimi liikmed osalevad kõikidel väljapandud aladel. Nad teevad igapäevaselt seda tööd ega nad väga palju enne võistlusi trenni ei tee. Mina olen pigem see inimene, kes täidab vajadusel tühja kohta. Kui meil näiteks noorendike hooldajat ei ole välja panna, siis mina lähen ja teen võsalõikajaga harjutusi. Samuti lahendan sageli metsataksaatori või praakeri ülesandeid. Võib-olla natuke rohkem valmistun, kuna ma igapäevaselt neid töid ei tee ega võsasaage käes ei hoia.
Aga missugune on sinu lemmikala?
Ega need on kõik oma omamoodi põnevad. Kuna ma olen ise metsa takseerimisega pikemalt tegelenud ja käin siiani Keskkonnaagentuuri treeningtakseerimistel ka, siis seal tunnen ennast päris koduselt. Meeldib ka noorendike hooldus, olen ise võsalõikajaga kooli ajal elatisraha teeninud. Individuaalarvestuses ei ole ma veel esikohani jõudnud, küll aga on sellega hakkama saanud teised tiimi liikmed ja ka mu väikevend.